yükleniyor

Web Tasarım’da Renk Uyumu

Renkler size hissettirdikleri ile, kurumsal kimliklerin değişmez parçası olmaları ile hayatımızın her anında ve her alanında. Peki web tasarımında renklerin yeri nerede? Hangi rengin kime neyi ifade ettiği genel geçer bilgilerin ötesinde kişisel bir tercih aslında.

Elbette renklerin genel olarak yarattığı bir takım duygular mevcut. Ancak şunun altını da kalın bir çizgi ile çizmek gerekir ki; günümüz modern web tasarım çalışmalarında renklerin eskisi kadar önemi yok. Dijital dünyada, özellikle de web sitelerinde tüketim hızları o kadar artmış durumda ki, kullanıcılar artık bir yağlı boya tablonun başında durup izlermiş gibi ekran karşısında beklemiyorlar. Doğal olarak da, tepkileri “Hmm bu renk bana satın almamı söylüyor hemen tıklayıp bir şeyler almalıyım!” gibi garip refleksler olmuyor.

Evet renklerin bir hissiyat yarattığı doğru olsa da, artık günümüzde web sitelerinin renklerinden çok fonksiyonalitesi ön planda. Bir tatil ve seyahat sitesi yaptığınızı varsayın, ilk gelecek yorumlar sitenin renkleri ile ilgili olacak ve muhtemelen bu pazarlama ekibinden gelen bir geri bildirim olacaktır.

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!